Portfolio / Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe jest placówką z ponad 100-letnią tradycją. W swoich zbiorach posiada cenne eksponaty z dziedziny malarstwa, rzemiosła artystycznego, sztuki ludowej, literatury, archeologii i przyrody. Początkowo mogłoby się wydawać prosty projekt graficzny wymagał od naszego zespołu kreatywnego myślenia połączonego z umiejętnościami planowania i programowania.

 

Pierwsze wyzwanie jakie klient postawił przed naszym zespołem to połączenie kilku oddziałów Muzeum w jeden przejrzysty serwis informacyjny. Wymagało to od nas bardzo drobiazgowego zaplanowania nie tylko części graficznej, ale również zaplecza programistycznego. Tylko ścisła współpraca z Sekcją Informatyczno-Multimedialną Muzeum pozwoliła na doskonałe zrozumienie potrzeb klienta jak i osób odwiedzających Muzeum. Wdrożenie trwało kilka miesięcy, ale satysfakcja z pracy była ogromna. Zapraszamy do obejrzenia efektów. 

Muzeum Narodowe

 

Muzeum Narodowe w Kielcach to pięć oddziałów: Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach, Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, Muzeum Dialogu Kultur oraz Muzeum Archeologiczne w Wiślicy. Muzeum organizuje liczne wystawy czasowe, koncerty, wykłady, konferencje, warsztaty dla dzieci i młodzieży, a także imprezy rodzinne. Długa tradycja zobowiązuje i muzeum ciągle dokłada starań, aby stawać się coraz bardziej atrakcyjne i otwarte na widzów.

 

Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach – główna siedziba Muzeum Narodowego w Kielcach. Jedna z najwspanialszych i najlepiej zachowanych rezydencji z epoki Wazów, z oryginalnymi XVII i XVIII-wiecznymi wnętrzami i unikatowymi elementami wystroju architektonicznego, m.in. stropami ramowymi z warsztatu Tomasza Dolabelli. W apartamentach biskupich i gościnnych wyeksponowano wyroby rzemiosła artystycznego największej klasy europejskiej. Ekspozycję uzupełnia XVII-wieczne malarstwo francuskie, włoskie i polskie. W pałacu zwiedzić można również Galerię Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej, Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Gabinet Numizmatyczny. Na tyłach pałacu znajduje się także piękny ogród włoski.